Saigon

Saigon (Ho chi min město)

Perla měst Vietnamu, nejdůležitější město jižního Vietnamu a zárověň trochu laděno do západnějšího duchu. V tomto městě, které neuvěřitelně žije, je opravdu co navštívit, včetně českého minipivovaru, kde vaří velmi chutné pivo.

Velmi dobré příležitosti k nákupům, ať jste již milovníci galerií ( lze koupit opravdu velmi zajímavé věci, obrazy, fotografie, umělecké předměty z alabastru, bronzu, nádherné hedvábí a výrobky z hedvábí,..) nebo jen vychutnáváte atmosféru tržišť a zapadlých uliček. Samozřejmě najdete i boutique Louis Vuitton a jiné věhlasné značky. Luxus se kloubí s vůní orientu.

Zdejší kuchyně je také odlišná od severské, trochu blíže k thajské, výběr je obrovský od stánků, až po luxusní restaurace. Zpravidla se v levných jídelnách dobře a relativně levně najíte. Prohlídka města zabere nejméně jeden den v celku. Jsou věci, které prostě musíte vidět, ať se jedná o krásné staré bulváry, hotel Rix, kde je snad nejslavnější kavárna setkávání agentů CIA, proslulou poštu, atd. Architektura ve Vietnamu je nádherná díky Francouzům, kteří v Indočíně (tedy i ve Vietnamu) investovali obrovské úsilí a peníze. Není vůbec divu, že se jim nechtělo po válce tuto zemi opustit.

Druhý den - transfer a prohlídka podzemních tunelů, kde se odehrávaly kruté boje s americkou armádou - viz program . Ať v Saigonu začínáte nebo končíte svůj program ve Vietnamu, zdejší letiště je výborná křižovatka na další námi doporučené místa, všetně nádherných jižních ostrovů. Prosím, věnujte pozornost naší nabídce dalších destinací, možnosti kombinace jsou velké a lákavé.

Program

1. den (-/oběd/večeře)
přílet do Saigonu, odbavení, transfer do vybraného hotelu v centru města, individuální program ( doporučujeme navštívit museum války ).Večer nasajete atmosféru starého města, širokých bulvárů, budete obdivovat nádherné domy, nebo navštívíte jeden z mnoha klubů. Na přání za příplatek se Vám bude věnovat náš delegát do pozdních nočních hodin.
2. den (snídaně/oběd/večeře)
po snídani transfer do tunelů Cu - Chi, kde uvidíte neuvěřitelně propracovaný systém chodeb a tunelů bojovníků Vietkongu proti Američanům. Chodby mají 250 km a žilo v nich 10 000 bojovníků. Odpoledne transfer do Saigonu, okružní prohlídka města.
3. den (snídaně/oběd/večeře)
po snídani check out z hotelu a transfer na deltu řeky Mekong, která zabírá dvě třetiny naší republiky. Plavba po kanálech, návštěva ostrovů, domorodé výrobny cukrovinek, ochutnávka čajů a místních specialit. Transfer do vybraného hotelu.
4. den (snídaně/oběd/večeře)
práno velmi brzo transfer na řeku, návštěva plovoucích trhů, Mekongu, zastávka na místní speciální kávu, transfer do hotelu check out a návrat do Saigonu, ubytování v původním hotelu.
5. den (snídaně/-/-)
transfer na letiště dle odletu letadla. Doporučujeme v kombinaci s dalším balíčkem.

Cena programu obsahuje:

  • veškeré transfery klimatizovaným luxusním vozem
  • stravu
  • průvodce
  • vstupné do chodeb Cu - Chi
  • průvodce v chodbách
  • ubytování v hotelech
  • říční transfery ( celkem 6 hodin )

Náš certifikovaný průvodce hovoří velmi dobře anglicky. Zavede Vás do restaurací , kde velmi dobře vaří, a kam se turisté moc neuchylují, avšak poznat Vietnam znamená poznat i místní gastronomii s místními obyvateli.
Na deltě Mekongu je možnost nákupu výrobků z krokodýlí kůže - kabelka velmi kvalitní výroby cca 90 USD, luxusní pánské boty 160 USD, peněženky..
Veškeré naše výlety máme osobně odzkoušené a sestavené tak, aby jste v krátkém čase zažili maximum.