3 země Indočíny - Vietnam, Laos, Kambodža

Program:

1. den - přílet Hanoj (-/oběd/večeře)
Přivítání průvodcem na letišti Noi Bai, transfer do hotelu. Prohlídka Hanoje: chrám literatury Quoc Tu Giam - první universita Vietnamu, náměstí Ba Dinh, Uncle mu, pillar pagoda, Ho Tay, Tran Quoc Pagoca, odpoledne show s vodními loutkami. Noc v Hanoji.
2. den - Hanoj, Halong, Hanoj (snídaně/oběd/večeře)
Po snídani transfer do Ha Long, což bylo v roce 1994 zařazeno do světového dědictví UNESCO. Check-in na loď. Prohlídka krajiny v Ha Long, jeskyně Thien Cung, slunění a plavání na pláži ostrova Titop. Oběd na lodi, podávány jsou čerstvé mořské plody. Transfer do Hanoje. Noc v Hanoji.
3. den - Hanoj, Hue (snídaně/oběd/večeře)
Po snídani transfer na letiště, přelet Hue. Průvodce přivítá hosty na letišti a odveze je do hotelu. Návštěva Dai Noi, hrobek Tu Duc a Khai Dinh. Noc v Hue.
4. den - Hue, Hoi An (snídaně/oběd/večeře)
Po snídani transfer lodí na řeku Huong, návštěva pagody Thien Mu, prohlídka vesnice, kde byly domy stavěny v dávných stoletích. Poté transfer do města Hoi An, po zbytek dne volný program. Noc v Hoi An.
5. den - Hoi An (snídaně/oběd/večeře)
Po snídani návštěva starého města Hoi An: japonský most, čínský chrám, prastaré domy, Hoi An market. Po zbytek dne volný program. Noc v Hoi An.
6. den - Hoi An, Da Nang, Saigon (snídaně/oběd/večeře)
Po snídani transfer na letiště Da Nang a přelet do Saigonu. Průvodce přivítá hosty a odveze je do hotelu. Poté návštěva města: stará pošta, kostel Duc Ba, Palác nezávislosti, Cho Lon a nákupy na tržnici Ben Thanh. Noc v Saigonu.
7. den - Saigon, Mekong Delta, Saigon (snídaně/oběd/večeře)
Po snídani transfer k deltě Mekongu, tato řeka teče skrz 6 zemí Asie. Projižďka lodí kolem ostrovů, návštěva zahrad a manufaktury. Oběd na ostrově. Hosté mohou sledovat život farmářů na venkově Vietnamu. Poté návštěva pagody Vinh Trang, hadí farma, plovoucí trhy. Návrat do Saigonu. Noc v Saigonu.
8. den - Saigon, Siemreap (snídaně/oběd/večeře)
Po snídani transfer na letiště, odlet do Siemreap (Kambodža). Průvodce odzveze hosty do hotelu, check-in, poté návštěva Angkor Wat - známé chrámy, postavené v době velkého Kho Me, poté byly zapomenuty a lidstvem znovu objeveny před 150 lety. Lehká túra do hor Phnom Bakheng k západu slunce.
9. den - Siemreap (snídaně/oběd/večeře)
Po snídani návštěva jižní brány chrámu Angkor Thom, chrámu Bai, Bapkhuon, Terasy slona, královské terasy a královského paláce. Noc v Siem Reap
11. den - Siemreap, Luang Prabang(Laos) (snídaně/-/večeře)
Po snídani transfer na letiště a přelet do Laosu. Přílet ve 12:50. Poté transfer do hotelu. Město Luang Prabang je možná nejdochovanější v jihovýchodní Asii. Poklid tohoto města, skvostné pamětihodnosti, přírodní scenérie a kultura dělají toto město jedním z nejúchvatnějších v Laosu. Po krátké přestávce návštěva chrámu Visoun, Aham a Mai. Poté výstup na horu Phousi, prohlídka posvátného zlatého stupy a pohled na západ slunce, město a řeku Mekong. Poté návštěva nočního trhu, kde najdeme veliký výběr ručně tkaných materiálů. Uvítací večeře v hotelu, noc v Grand Luang Prabang Hotelu (Deluxe room).
12. den - Luang Prabang, Pak Ou jeskyně (snídaně/-/-)
Po snídani krátka prohlídka městského nejstaršího chrámu Sene a chrámu Xiengthong. Poté se vydáme po proudu řeky Mekong, která nám ukáže nezapomenutelný pohled na krajinu. Prohlídka jeskyní Pak Ou - dvě spojené jeskyně plné tisíci pozlacených sošek Budhů různých tvarů a velikostí, věnovaných kolemdoucími poutníky. Po cestě se podíváme do vesnice Ban Xanghai, kde se produkuje víno a rýže. Na zpáteční cestě krátká zastávka ve vesnici Ban Phanom, známé ručním tkaním. Noc v hotelu.
13. den - Luang Prabang, vodopád Khouangsi (snídaně/-/-)
Pokud si přivstanete budete mít fantastickou možnost zúčastnit se každodenních ranních rituálů mnichů, které sbírají nabízené almužny (rýži) od věřících. Tato tradice je unikátem Laosu. Poté návštěva ranního trhu Phosi, kde můžete zakoupit např. buvolí kůži, tamní čaj, kuřata, zeleninu nebo ručně tkané výrobky. Dále navštítíme laoskou ethnickou menšinu v Ban Ouay, Hmong, Ban Ou, Laoloum, Ban Thapene a vesnici Khmu. Následuje vyjížďka na vodopády Khouangsi, možnosti plavání nebo procházky pralesem. Poté návrat do Luang Prabang, v pozdním odpoledni pokračujeme do Ban Xangkhong, vesnice dobře známá ručním tkaním hedvábí a výrobou papíru. Návrat do města ve večerních hodinách, můžete spatřit západ slunce z chrámu Siphoubath. Noc v Luang Prabang.
14. den - Luang Prabang, Hanoj (snídaně/-/-)
Po snídani návštěva národního muzea (zavřeno v úterý), kde je umístěna sbírka artefaktů odrážející bohatství laoské kultury. Také centrální trh nesmíme opomenout. Po dopolední prohlídce následuje volný program ve městě. Výlet končí transferem na letiště a přeletem do Bangkoku.

Cena programu obsahuje:

 • ubytování 3*
 • veškeré transfery uvedeného programu, klimatizováno
 • loď ( Halong, Hue, Siemreap)
 • anglicky mluvící průvodce
 • vstupy
 • jídla dle programu (snídaně a 2 obědy)
 • víza Vietnam, Kambodža a Laos
 • pitná voda

Cena programu neobsahuje:

 • osobní poplatky
 • pojištění
 • mezinárodní lety
 • vnitřní lety