Hanoj

Hanoj - vítejte ve městě uvnitř řeky

Naše společnost Vám nabízí exklusivní pohled na hlavní město Vietnamu a samozřejmě na spojené výlety. Samotné město jistě nadchne každého cestovatele, zažijete neuvěřitelné kontrasty, ať se již budete brouzdat ulicemi staré čtvrti, vydáte se na výlet xich-lo (tříkolka s řidičem ), nebo navštívíte některé z mnoha muzeí. Jistě si nenecháte ujít absolutně skvělé kulinářské umění, které se snoubí s čínskou a malayskou kuchyní.

Město je dost cítit socialismem, lidé se méně usmívají, než jak je tomu třeba v Thajsku. Panuje shon ale místní si spolu jen tak na ulici, v restauraci..kdekoliv rádi povídají a oslavují vítězství nad všemi. Uvidíte staré krásné bulváry lemované francouzským stylem počátkem minulého stolení, do toho občas nevzhledná budova socialistického stylu a zároveň kontrast moderního designu.

Vzhledem k tomu, že místní vozidla jezdí na velmi nekvalitní benzín, je celá Hanoj zamořená smogem, většina lidí na motorkách nebo kolech používají roušky.

Restaurace, kavárny a velmi řídké bary zavírají ve 24 hodin, noční život tedy končí půlnocí. Nad tímto pořádkem dohlíží všudypřítomní policisté, takže prostě do baru přijde několik policistů ve 22 hodin a dávají pozor, aby vše bylo slušné v duchu socialistické propagandy. Není nutno vysedávat v baru, je nutno pracovat pro svoji vlast. Většina tyto hesla berou vážně, ale ani se nelze moc divit, pokud si představíme, že v minulém století války a boje trvaly 70 let. Vietnamci milují svoji nezávislost a jsou na ni patřičně hrdi. Bezpečnostní situace v Hanoji je velmi dobrá, pozor jen na kapesní zloděje. Cenné věci nechávejte v hotelovém trezoru.

Program

1. den (-/oběd/večeře)
přílet do Hanoje, transfer do luxusního boutique hotelu Maison, který je přímo v srdci starého města, check in, prohlídka starého města, večer volný program.
2. den (snídaně/-/-)
po snídani volný program, check out z hotelu ve 12:00 hod., transfer na letiště

Cena programu obsahuje:

  • privátní klimatizované transfery
  • vstupy
  • 1 noc v hotelu ****
  • Jídla: snídaně, obědy, večeře
  • víza
  • anglicky mluvící průvodce